Telefon : 0216 380 36 00

Nakliyat Sigortası

Neden Nakliyat Sigortası Almalıyım?

İşte nakliyat sigortası almanın bazı avantajları:

 • Geniş Teminat: Tam ziya, geniş ve dar teminat seçenekleri ile malın tüm değerini yitirecek şekilde zarar görmesinden, çeşitli risklere kadar geniş bir koruma sağlar.
 • Çeşitli Risklere Karşı Koruma: Zarar görmesi olası çarpma, devrilme, çarpışma, devrilme gibi risklere karşı güvence sağlar.
 • Nakliyat Emtia Taşıma Sigortası: Deniz, hava veya kara taşıtları aracılığı ile bir yerden bir yere taşınan mal veya eşyanın nakliyat sırasında maruz kalabileceği hasar ve kayıpları tazmin eder.
 • Kıymet Nakliyat Sigortası: Değerli madenler, mücevher, nakit para gibi kıymetli malların taşıma sırasında zarar görmesi veya gasp ve soygun risklerine karşı güvence sağlar.
 • Uluslararası ve Yurtiçi Taşımacılık: Uluslararası ve yurt içi karayolu taşımacılığı yapan nakliyat firmalarının hukuki sorumluluklarına teminat sağlar.
 • Depocu Yasal Sorumluluk Sigortası: Depo sınırları içinde gerçekleştirilen depolama faaliyetlerinden kaynaklanan üçüncü şahıslara ait emtianın zarar görmesi durumunda, depo sahibinin yasal sorumluluklarını teminat altına alır.

Nakliyat Sigortaları Çeşitleri

 1. Nakliyat Emtia Taşıma Sigortası: Sefer esaslı poliçelerle, malın yüklenmesinden başlayarak varış yerinde nihai alıcıya ulaşmasına kadar olan süreçte meydana gelebilecek hasarları kapsar.

 2. Kıymet Nakliyat Sigortası: Altın gibi değerli maddelerin taşınması sırasında oluşabilecek kazalar, hasarlar veya silahlı gasp ve soygun risklerine karşı güvence sağlar.

 3. Uluslararası Karayolu Taşıyıcı Sorumluluğu Sigortası: Uluslararası karayolu taşımacılığı yapan nakliyat firmalarının CMR sözleşmesinden kaynaklanan hukuki sorumluluklarına teminat sağlar.

 4. Yurtiçi Nakliyeci Sorumluluk Sigortası: Yurt içinde karayolu ile ticari yük taşımacılığı yapan nakliyeci firmaların, taşıdıkları emtianın zarar görmesi durumunda yasal sorumluluklarını teminat altına alır.

 5. Nakliyat Aracısı Sorumluluk Sigortası (FFL): Nakliyat aracısı olarak faaliyet gösterenlerin, aracılık faaliyetleri sırasında ortaya çıkabilecek kayıp ve hasarlara karşı yasal sorumluluklarını teminat altına alır.

 6. Depocu Yasal Sorumluluk Sigortası: Depo sahiplerinin, depolama sırasında üçüncü şahıslara ait emtiaya verebilecekleri zararlar ve sorumluluklarına karşı koruma sağlar.

Mineral Sigorta ile işletmenizi denizcilik ve nakliyat sektöründeki risklere karşı koruma altına alın!

Hemen Bize Ulaşın

Size En Uygun Sigortayı Beraber Seçelim

Sigorta Süreci

Sigorta Sürecimiz Nasıl İlerliyor

Ücretsiz Teklif Al

Sigorta ihtiyaçlarınıza özel çözümlerle güvende olun!

Ad Soyad
Telefon
E-mail
Sigorta Hizmeti
Mesaj
Nakliyat Sigortası
Mineral Sigorta